Podporte nás

Podporte nás

Ako použijeme vašu pomoc?

Milí priatelia, podporovatelia a priaznivci MONTE PLUS, radi by sme Vás poprosili o pomoc a podporu.

Ako mnohí dobre viete, úsilím nášho občianskeho združenia je šíriť a poskytovať na Slovensku kvalitné Montessori vzdelávanie. Tak pre laickú, ako aj odbornú verejnosť.

Už od roku 2016 sme tu pre Vás a odhodlane a so zanietením pracujeme na budovaní slovenského Montessori vzdelávacieho centra, ktoré školí každého, komu učarovala Montessori pedagogika a chce v tomto vzdelávacom koncepte ďalej viesť deti.

Našou víziou je byť kvalitným a hlavne dostupným vzdelávacím a tréningovým Montessori centrom. Hoci sa zatiaľ zameriavame predovšetkým na vekovú kategóriu 6 – 12, veríme, že časom k nám pribudnú spolupracovníci, ktorí budú zastrešovať aj vzdelávanie pre ďalšie vekové kategórie.

A optimálne, raz bude pod jednou strechou tak Montessori vzdelávacie centrum, ako aj tréningová Montessori základná škola a materská škola.

Prečítajte si viac o tom kto sme a čo robíme »

Ako nám môžete pomôcť?

Sme neziskovou organizáciou, čo znamená, že celý príjem putuje na pokrytie nákladov na fungovanie nášho občianskeho združenia alebo do rozvoja projektov, ktoré podporujú šírenie Montessori vzdelávania pre deti Slovenska.

Práca, ktorú robíme, nás teší, je zmysluplná, žiadaná, oceňovaná, ale bez finančnej podpory zvonku sa nezaobídeme.

Preto ak nás chcete podporiť, darujte nám 2 % z Vašich daní, prosím.

Vopred Vám ďakujeme za pomoc.

Postup nájdete nižšie.


Postup

Presný návod

Postup krokov na preukázanie odvedenia 2 % (1 % alebo 3 %) dane občianskemu združeniu MONTE PLUS.

Ak ste zamestnanec:

  1. Do 15. 2. 2023 požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov.
  2. Na tlačive tejto žiadosti nezabudnite dať krížik v oddieli VII “Žiadosť o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane na účely § 50 zákona”.
  3. Týmto Vám zamestnávateľ po vykonaní ročného zúčtovania vystaví a doručí do 15. 4. 2023 tlačivo “Potvrdenie o zaplatení dane” na účely 2 % (3 %).
  4. “Potvrdenie o zaplatení dane” spolu s “Vyhlásením o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby” je potrebné odovzdať/poslať na ktorýkoľvek daňový úrad SR do 30. 4. 2023.

Údaje o prijímateľovi, ktorému chcete poukázať 2 % (1 % alebo 3 %):

IČO: 50120352
Obchodné meno (názov): MONTE PLUS

Ak ste SZČO a podávate si daňové priznanie sami:

  1. Vyplníte vo svojom daňovom priznaní oddiel s názvom “Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona”.
  2. Termín podania daňového priznania je do 31. 3. 2023 alebo najneskôr do 30. 6. 2023.

Ak ste právnická osoba:

  1. Vyplníte vo svojom daňovom priznaní “časť VI – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov právnickej osoby”.
  2. Termín podania daňového priznania je do 31. 3. 2023 alebo najneskôr do 30. 6. 2023.

Ďakujeme za Vašu ochotu a podporu, vážime si ju.

Tím MONTE PLUS